Warren Buffet kripto paralara göz kırptı, Visa ve Mastercard payları çakıldı

Direkt kripto paralara yatırımı olmasa da ünlü milyarder Warren Buffet, bu alanda potansiyel taşıdığına inandığı teşebbüslere değerli yatırımlar yaptı. Son yatırımı ise Visa ve Mastercard’ı üzdü.

Warren Buffet’tan Nubank yatırımı

Latin Amerika’nın en büyük bankası olarak gösterilen Brezilyalı Nubank, New York borsasında listelendi ve 41.5 milyar dolarlık değerlemeye ulaştı. Warren Buffet listeleme öncesi 500 milyon dolar yatırım yapmıştı. Sonrasında bir 500 milyon dolar daha yatırım yaparak 1 milyar dolara ulaştı. Berkeley Hathaway böylelikle yüzde 10 paya sahip oldu.

Paribu Token satış ayrıntıları belirli oldu

19 sa. evvel eklendi

Nubank’ın Brezilya’da Bitcoin ETF’si sunan Easynvest teşebbüsünü satın alması dikkat çeken olaylardan birisi olarak gösteriliyor. Warren Buffet’ı cezbeden de bu olmuş. Üstelik 1.8 milyar dolarlık Visa ve 1.3 milyar dolarlık Mastercard paylarını de elden çıkarmış.

Bu da ünlü yatırımcının gelecekte dijital varlıklara daha fazla değer vereceğini gösteriyor. Çünkü portföyünde bulunan teşebbüslerin 24 milyar dolar olan değerlemesi şu anda 63 milyar dolara yükselmiş durumda.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Warren Buffet’tan yeni yatırım

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.