watchOS 8.5 güncellemesi, Apple Watch Series 7’deki süratli şarj özelliğini bozmuş olabilir

Apple Watch için geçtiğimiz günlerde yayınlanan watchOS 8.5 güncellemesi ile aygıta bir grup yeni özellikler gelmişti. Bu güncelleme ile watchOS 8.5 sürümünü çalıştıran bir Apple Watch, iOS 15.4 sürümünü kullanan bir iPhone modeline yaklaştırılarak güncellenebilir. Bu güncelleme ile bunun gibi birçok hoş özellik gelsede kullanıcıların şikayetçi olmaya başladığı bir mevzu var. Kullanıcılara nazaran yeni gelen güncelleme, Apple Watch Series 7‘nin şarj suratını düşürdü.

Apple Watch bir defa daha hayat kurtardı

1 hf. evvel eklendi

Apple, yayınladığı watchOS 8.5 güncellemesi şarj suratını yavaşlatıyor mu?

Apple Watch kullanıcıları watchOS 8.3 güncellemesinden sonra tekrar şarj sorunu ile karşılaşmıştı. Şimdilerde de watchOS 8.5 güncellemesinin yayınlanmasından sonra Apple’ın dayanak forumlarında kimi şikayetler görülmeye başlandı. Yazılanlara göre Apple Watch Series 7 kullanıcıları bu güncellemeyi indirdikten sonra aygıtlarının şarj suratı yavaşladı.

Apple Watch Series 7 ile gelen süratli şarj özelliği saat pilini yaklaşık 45 dakikada 0’dan yüzde 80’e gelmesini sağlıyordu. Fakat tezlere nazaran Apple’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı watchOS 8.5 güncellemesi bu süratli şarj özelliğini kullanılamaz hale getirdi.

Başlangıçta, sorunun sadece Belkin’in 3’ü 1 ortada BoostCharge Pro şarj aygıtını kullananları etkilediği ortaya çıktı. Ancak, birtakım kullanıcılar o vakitten beri sorunun Apple’ın kendi süratli şarj aygıtında da meydana geldiğini iddia etti. 

  • Anasayfa
  • Apple
  • Apple Watch Haberleri
  • watchOS 8.5, Apple Watch Series 7’de süratli şarjı bozmuş olabilir

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.