WhatsApp Topluluklar geliyor

Şahsî sohbetlerin yanında küme oluşturma özelliğiyle de devasa bir topluluklar kümesi haline gelen WhatsApp, daha derli toplu hareket edebilme ismine Topluluklar özelliğini duyurdu. 

WhatsApp Topluluklar nedir?

WhatsApp Topluluklar ismiyle duyurusu yapılan yeni özellik kümelerin makul temalar altında bir ortaya getirilmesini amaçlıyor. Kullanıcı temasını belirledikten sonra Topluluk oluşturarak kümeleri bir ortaya getiriyor. 

WhatsApp sesli bildirilere güncelleme

2 hf. evvel eklendi

Topluluk yöneticileri kümeleri kendi içerisinde yönetebilirken tüm kümelere birebir anda ileti gönderilebiliyor. Topluluk içerisindeki sohbetler uçtan-uca şifreleme ile korunurken öbür uygulamaların tersine WhatsApp yeni Topluluk keşfetme özelliği eklememiş. 

Ayrıyeten iletileri iletme de tek seferde 5 kümeden 1 kümeye indirilmiş. Böylelikle bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Kuralları ihlal eden kullanıcı ve yöneticilerin yanında topluluğun tamamı da engellenebilecek. 

Bunların yanında kümelerde iletilere emoji reaksiyonları verebilme, yöneticilerin kümedeki bildirileri herkesten silebilmesi, 2GB’a kadar evrak paylaşımı ve tek tıkla sesli görüşme özelliğinin 32 bireye çıkarılması üzere özellikler de yer alıyor. WhatsApp şimdilik kısıtlı bir kümeyle başladığı yenilikleri yavaş yavaş tüm kullanıcılara genişletecek. 
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • WhatsApp Topluluklar duyuruldu

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.