Wi-Fi 6E standardı yaygınlaşmadan WiFi 7’ye geçilebilir

BT analist firması Dell’Oro Group tarafından paylaşılan yeni bir rapora nazaran, 2021 yılının ortalarında piyasaya sürülen Wi-Fi 6E standardının sonlu bir ömre sahip olacağı söyleniyor.

Tedarik meseleleri Wi-Fi 6E aygıtları etkileyebilir 

Wi-Fi 6’ya kıyasla daha geniş bir frekans aralığı, daha yüksek randıman ve daha düşük gecikme pahaları sunan Wi-Fi 6E standardı, günümüzde yaygın olarak kullanılan 5 GHz bandından 6 GHz bandına geçişin yolunu açmıştı. Yakın vakitte Netgear ve Synaptics üzere firmalar yeni standarda sahip ağ aygıtlarını piyasaya çıkarmış olsalar da, MediaTek üzere büyük yonga şirketleri şimdiden WiFi 7 eserlerini tanıtmaya başladı.

MediaTek, Wi-Fi 7 teknolojisini sergileyen birinci şirket oldu

2 hf. evvel eklendi

Wi-Fi 6E standardına kıyasla yaklaşık 2 kat sürat artışı sunacak Wi-Fi 7 standardının gelecek yıl kullanıma sunulması bekleniyor. Bununla birlikte firmaların, 6E’ye kıyasla bileşenleri daha kolay elde edilebilen Wi-Fi 6’ya yöneldiğini söyleyen Dell’Oro Group, 6E’nin ömrünün kısa süreceğini ve yaygınlaşmadan Wi-Fi 7’ye geçileceğini düşünüyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ağ Eserleri Haberleri
  • Wi-Fi 6E standardı hudutlu bir ömre sahip olabilir

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.