Wikipedia artık kripto bağışları kabul etmeyecek

Bilhassa Wikipedia ile bilinen ve genel manada bağışlara dayalı olarak çalışan kar hedefsiz Wikimedia Vakfı, kripto para üzerinden bağış almayı bırakıyor. Vakıf, Bitpay hesabını kapatmış durumda. Wikimedia, 2014 yılından beri kripto üzerinden bağış kabul ediyordu.

Kripto bağışlarının etik olmadığına karar verildi

Wikipedia editörü GorillaWarefare (Molly White) başta olmak üzere editörler tarafından kripto bağışlara karşı vakfa teklif sunulmuştu. GorillaWarefare, kripto bağışların inanılmaz derecede riskli yatırım olduğunu ve bu bağışların, vakfın sürdürülebilirlik misyonlarına karşı olduğunu belirtti. Molly White, Mozilla Vakfı’nın Bitcoin bağışlarına dur demesinin kendisine ilham verdiğini de belirtmiş.

İşte telefonunuzun hacklendiğine dair kimi işaretler

5 sa. evvel eklendi

Wikimedia, GorillaWarefare’ın sunduğu teklife yönelik fikirleri beklediğini belirtmişti. Süreç sonunda 232 oy kripto bağışların engellemesini, 94 oy ise engellememesini istedi. Molly White, The Verge’e yaptığı açıklamada kripto bağışların, durumu yasallaştırmaya değmeyecek kadar fazla sorunu olduğunu belirtti. Kripto sanayisinin birtakım ülkelerden fazla elektrik harcadığı düşünüldüğünde, kendisi haklı sayılabilir. Wikimedia, durumu değerlendirmeye devam edeceklerini ve bu süreç içerisinde esnek davranacaklarını da belirtti. Vakıf, tahminen de ileride fikrini değiştirir.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Wikimedia Vakfı artık kripto bağışları kabul etmeyecek

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.