Bu sıralarda Windows 10 yahut Windows 11 bilgisayarınızı büsbütün formatlayarak elden çıkarmayı düşünüyorsanız dikkat edin. Yerleşik olarak ...

Windows 10 ve 11 format araçları yanlışlı

Bu sıralarda Windows 10 yahut Windows 11 bilgisayarınızı büsbütün formatlayarak elden çıkarmayı düşünüyorsanız dikkat edin. Yerleşik olarak gelen disk silme işlevleri tam olarak çalışmıyor.

Windows sistemlerde format yanılgısı

Rudy Ooms ismindeki geliştirici tarafından paylaşılan yanılgı Windows 10 ve 11 21H2 bilgi silme aracında bir yanılgı olduğunu belirtiyor. Bu kusur hem lokal hem de uzaktan şoförleri formatlama süreçlerini etkiliyor.

Synology NAS kullanıcıları dikkat!

5 sa. evvel eklendi

Ooms pek Windows versiyonlarında hem uzaktan hem de lokal olarak format aracını test etmiş ve tıpkı yanılgıyı almış. Araç tüm bilgilerinizi siliyor üzere gözükse de ne yazık ki kalıntılar bırakıyor. Kusur yalnızca 21H2 versiyonunda mevcut. 21H1 versiyonu ise beklendiği üzere tüm bilgileri şoförden kaldırıyor. Şimdi Microsoft tarafından bir açıklama gelmediği için bilgisayar değiştirmeyi düşünenlerin dikkat etmesinde yarar var.

[twitter=https://twitter.com/Mister_MDM/status/1495346165889523712

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Windows sistemlerde formatlarken dikkat!

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.