Windows 10 ve Windows 11 güncellemesi tarayıcıları bozuyor

Microsoft, Nisan ayı için Windows işletim sistemlerine yönelik güncellemeler yayınladı. Şirket, sürüm notlarında rastgele bir değerli sorunu vurgulamadı ve suram birden fazla aygıtta sorun çıkarmadı. Fakat birtakım Windows 10 ve Windows 11 kullanıcıları, Nisan güvenlik güncellemesini yükledikten sonra tarayıcıları başlatamadıklarından şikayet etmeye başladılar.

Tim Cook, App Store dışından uygulama yüklenmesini istemiyor

20 sa. evvel eklendi

Microsoft açıklama yapmadı

Chrome, Firefox ve hatta Edge‘i açmaya çalışırken, 0xc0000022 yanılgısı alınıyor, uygulamayı yine açmak yahut bilgisayarı yine başlatmak da sorunu çözmeye yardımcı olmuyor. Microsoft’un ise şimdi bu argümanlara cevap vermediğini belirtelim.

Vivaldi, Brave ve öteki birkaç tarayıcının hala çalıştığı bildiriliyor lakin bu durum, tüm yer imleri ve şifreleri Chrome‘da kayıtlı olanlar için vasat bir teselli. Neyse ki, bu sorunla tüm kullanıcılar karşılaşmıyor. Şayet siz de şanssız kullanıcılardan biriyseniz KB5012599 güncellemesini geri alarak bu yanılgıyı düzeltebilirsiniz. Öte yandan bu can sıkıcı sorunun ESET Antivirüs yazılımının neden olduğu bir çakışmadan da kaynaklanabileceğine dikkat çekilmiş.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Windows 10 ve Windows 11 güncellemesi tarayıcıları bozuyor

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.