Windows 11 Pro, Microsoft hesabı ve internet irtibatı olmadan yüklenemeyecek

Şu anda Windows 11 Pro kullanıcıları, işletim sisteminin birinci heyetimi sırasında mahallî bir hesap oluşturabiliyorlar. Bu yakında değişecek ve kullanıcıların işletim sisteminin bu sürümünü yüklemek için mutlaka bir Microsoft hesabına ve internet kontağına gereksinimi olacak. Bu yaklaşım Windows 11 Home‘da aslında uygulanıyordu.

GPRS kaydı fazla mesai için kanıt sayıldı

17 sa. evvel eklendi

Yazılım devinin, Windows 10‘da kullanıcıları faal olarak Microsoft hesaplarını kullanmaya zorlamaya başladığını hatırlatalım. Bununla birlikte, Windows 11 Pro‘yu lokal bir hesapla yüklemeyi imkansız kılan yeni değişiklik, telemetri datalarını ve başka bilgilerinin toplanmasını önlemek isteyen birçok kullanıcıyı muhakkak şad etmeyecek.

Güncelleme yakında devreye sokulacak

Windows Insider blogunda bahisle ilgili olarak: “Windows 11 Home üzere, Windows 11 Pro da artık birinci heyetim sırasında internet irtibatı gerektirecek. Aygıtı şahsî kullanım için kurmak istiyorsanız, bir Microsoft hesabına da gereksiniminiz olacak.” sözleri yer alıyor.

Microsoft’un, değişikliği sonlu sayıda Insider ile test etmeye başladığı bildiriliyor. Bundan da, önümüzdeki birkaç ay içinde yeniliğin Windows 11 Pro’nun kararlı yapılarına entegre edilebileceği manası çıkarılabilir. Şu anda Windows 11 Pro kullanıcıları, suram sırasında PC’nin internet kontağını keserek ve bunun yerine mahallî bir kullanıcı hesabı oluşturarak Microsoft hesabı açma zorunluluğundan kurtulabiliyorlar.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Windows 11 Pro, Microsoft hesabı olmadan yüklenemeyecek

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.