Windows 11 sistem ihtiyaçlarını karşılamayan PC’lerin masaüstüne ihtar filigranı geliyor

Windows 10’dan Windows 11‘e geçiş yapmak isteyen kullanıcıların önündeki pürüzlerden biri de asgarî sistem gereksinimleriydi. Lakin yeni işletim sistemini çabucak hemen her sisteme yüklemeyi mümkün kılan çeşitli süreksiz tahliller mevcut.

Redmi K50 Pro’nun tasarımı ortaya çıktı

5 sa. evvel eklendi

Yazılım devi Microsoft, Windows 11’i en az sistem ihtiyaçlarını karşılamayan bilgisayarlara yükleyenleri “rahatsız etmeye” hazırlanıyor. Şirket, desteklenmeyen donanıma sahip sistemlerde görüntülenecek bir masaüstü filigranını test etmeye başladı.

Sistem kısmında de ihtar gösterilecek

İşletim sisteminin test sürümünde masaüstünün sağ alt köşesine bir ihtar görüntüleniyor. Saydamlığı epeyce az olan ve dolayısı ile göze batan bu filigran kelam konusu bilgisayarın Windows 11’in sistem ihtiyaçlarını karşılamadığını hatırlatıyor.

Kısa bir mühlet evvel Microsoft’un sistem ihtiyaçlarını atlayan kullanıcılar için Ayarlar menüsünün Sistem kısmında bir ikaz göstermeye başlayacağını öğrenmiştik. Anlaşılan şirket bu husustaki ikazlarını daha net bir biçimde kullanıcılara yansıtmak istiyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Windows 11 masaüstüne can sıkıcı ihtar fligranı geliyor

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.