Windows 11 süreksiz tahliller ile kurulduğunda ikaz gösterecek

Windows 11‘i eski bilgisayarlarda çalıştırmak isteyen kullanıcılar için Microsoft‘un yeni bir tedbir aldığı ortaya çıktı. Bildirilenlere nazaran işletim sistemi için paylaşılan son güncellemede yeni bir masaüstü filigranı ekleyen şirket, desteklenmeyen bilgisayarlarda uyumsuzluk uyarısı gösterecek.

Süreksiz tahliller ile kurulabiliyor

Bilindiği üzere TPM 2.0 ihtiyacı sebebiyle Intel’in 8.nesil işlemci ailesi yahut AMD Zen+, Zen 2 mimarileri ve üstünü destekleyen Windows 11, farklı bypass teknikleri ile eski kuşak bilgisayarlara da kurulabiliyor. Bununla birlikte rastgele bir süreksiz tahlil kullanarak yeni işletim sistemini kuran kullanıcılar artık ‘Windows’u etkinleştir’ fligranına benzeri formda ‘Sistem ihtiyaçları karşılanmıyor‘ uyarısı ile karşılaşacak.

Steam Deck’e Xbox Cloud Gaming dayanağı geldi: İşte ayrıntılar

2 gün evvel eklendi

Windows 11’in desteklenmeyen bilgisayarlarda kullanıldığında güncelleme meseleleri yaşanabileceği konusunda ihtarda bulunan lakin kullanıcılara açık kapı bırakan Microsoft, bypass sistemlerine müsaade veriyor olsa da görünüşe göre kullanıcıların süreksiz tahliller kullanmasını istemiyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Süreksiz tahliller ile Windows 11 kuranlar dikkat: İhtar ekleniyor

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.