Windows 11 yakında bilgisayarınıza Eko Puanı verecek

Windows 11 işletim sistemi yakın gelecekte ilgi cazip özellikler içeren bir güncelleme alacak. Windows ve başka Microsoft eserleri hakkında sık sık kıymetli bilgiler paylaşan Albacore takma isimli Twitter kullanıcısı, bu mevzuyla ilgili değerli ayrıntılar verdi.

Windows 11 kullanım oranı %16 düzeyini geçti

1 hf. evvel eklendi

Yayınlanan ekran imajları, Windows 11 Ayarlar menüsüne “Sürdürülebilirlik” kısmının eklendiğini gösteriyor. Bu kısımda kullanıcılar güç tasarrufu ile ilgili ayarlara ulaşabilecekleri üzere mevcut güç tüketiminin etraf dostu olup olmadığını görebilecekler.

Beş yapraklı gösterge

Ekran imajının üst kısmında Eko Puanını belirtmek için beş yaprağa yer verilmiş. İlgili kısımda yüzdelik yahut sayısal bir kıymet yok. Muhtemelen bilgisayarınızın güç tüketiminin çevresel tesirini göstermek için yaprakların içi yeşille dolacak.

Sürdürülebilirlik kısmı kullanıcılara güç tüketimine ait tavsiyelerde bulunmanın yanı sıra, eski bilgisayarların en âlâ nasıl geri dönüştürülebileceği hakkında yol gösterecek. Windows 11’in kararlı sürümüne dahil edilmesi planlanan bu özellik şu anda test ediliyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Windows 11 yakında bilgisayarınıza Eko Puanı verecek

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.