Windows 11’e Android dayanağı yolda


Microsoft’un Windows 11 tanıtımındaki en tezli özelliklerinden birisi olan Android uygulama dayanağı nihayet kullanıcı ile buluşuyor. Windows 11 birinci büyük güncellemesinde ön izleme olarak uygulama takviyesi mevcut.

Windows 11’de Android uygulamalar

Android tarifini kullansak da bu özellikte Google’ın ismi geçmiyor. Microsoft ve Amazon ortasındaki çalışmanın sonucu olarak ortaya çıktı. Haliyle Amazon Appstore burada varsayılan uygulama mağazası durumunda.

Windows sistemlerde Android oyunları

2 hf. evvel eklendi

Şimdilik ABD kullanıcılarına açılan özellik Amazon Appstore üzerinde yaklaşık 1000 Android uygulamasına erişim imkânı sunuyor. Audible, Kindle, Lords Mobile, Khan Academy Kids bunlar ortasında. Elbette tüm katalog mevcut değil lakin başlangıç manasında epeyce başarılı.

Kullanıcılar Amazon Appstore mağazasında indirdikeri uygulamaları bağımsız bir pencere içerisinde deneyimleyebiliyor. Bunun haricinde Team kullanıcılarının vazife çubuğundan görüşmeleri sessize alması, saat ve tarihin ikinci monitörde de görüntülenebilmesi, hava durumu widget’ının canlı bilgi göstermesi, medya oynatıcının optimize edilmesi, Notepad uygulamasında karanlık modu üzere yenilikler de olacak.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Windows 11 üzerinde Android uygulamaları çalışacak

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.