Windows 11’in benimsenme oranı Windows XP’yi geçemedi

BT varlık idaresi şirketi Lansweeper, kurumsal iş istasyonları ortasında Windows kullanım oranlarını içeren yeni bir anket raporu paylaştı. 10 milyondan fazla aygıttan toplanan bilgileri bir ortaya getiren ankette şaşırtan sonuçlar ortaya çıktı.

Windows XP’nin gerisinde

TPM 2.0 ihtiyacı sebebiyle birçok aygıta olan takviyesini sonlandıran Windows 11, paylaşılan rapora nazaran 10 milyon aygıt ortasında yalnızda yüzde 1,44’lük bir kullanım oranına ulaşmayı başardı. Bununla birlikte sırasıyla yüzde 1,71 ve yüzde 4,7 kullanım oranlarına sahip olan 20 yaşındaki Windows XP ve Windows 7’nin gerisinde kaldı.

Şirket tarafından 30 milyondan fazla aygıtla yapılan diğer bir araştırmada ise, kurumsal iş istasyonlarının yarısından fazlasının Windows 11’in sistem ihtiyaçlarını karşılayamadığı ve bu bilgisayarlardan yüzde 44’ünün eski CPU’lara sahip oldukları belirtiliyor.

Windows 10 ve Windows 11 güncellemesi tarayıcıları bozuyor

2 gün evvel eklendi

Kurumsal tarafta Windows 11, her ne kadar iç karartıcı sonuçlara imza atsa da son kullanıcı tarafında süratli bir yükseliş kelam konusu. Son üç ayı içeren Steam donanım anketlerinde kullanım oranını arttırmayı sürdüren Windows 11, Windows 10’un yüzde 74,69 hissesine kıyasla yüzde 16,84’lük bir orana sahip.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Windows 11’in benimsenme oranı Windows XP’nin gerisinde kaldı

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.