Windows 11’in kutulu versiyonları satışa çıktı

Yazılım devi Microsoft, Windows 11‘i geçtiğimiz Ekim ayında yayınlamıştı. Yeni kuşak işletim sistemi yakın vakte kadar yalnızca dijital formatta satın alınabiliyordu lakin şirket kutulu versiyonlarını piyasaya sürerek bu durumu değiştirdi.

Sony, PlayStation 6’yı mı geliştirmeye başladı?

18 sa. evvel eklendi

Artık kullanıcılar Windows 11 Pro ve Windows 11 Home versiyonlarını fizikî formatta satın alma talihine sahipler. İşletim sisteminin Pro sürümü 200 dolar fiyat etiketi taşırken, Home versiyonu 140 dolar karşılığında sunuluyor.

Kutu içeriğinde aktifleştirme anahtarının yanı sıra suram için gerekli evrakları içeren bir USB flash şoför var. Dijital lisans satın almakla, fizikî medya satın almak ortasında fiyat bakımından rastgele bir fark olmadığını hatırlatalım.

Microsoft “fiziksel medya” geleneğini sürdürdü

Kutulu versiyonda ekstra olarak fiyatsız USB şoför ve şık bir eser kutusuna sahip olmuş oluyorsunuz. Kullanıcılar son yıllarda yazılım ve oyunların dijital versiyonlarını satın almayı tercih ediyor. Lakin Microsoft eserlerini fizikî formatta da sunan bir firma.

Yazılım devinin Windows 11 ile birlikte bu geleneğini devam ettirdiğini görüyoruz. Lakin yeni kuşak işletim sistemini kutulu olarak satın almak isteyen müşteriler yedi ay üzere epeyce uzun bir müddet beklemek zorunda kaldı.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Windows 11’in kutulu versiyonları satışa çıktı

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.