Windows 12, 2025 yılında çıkabilir: İşte beklenen yenilikler

Microsoft’un 2025’in sonunda, Windows 12 isimli yeni bir işletim sistemi yayınlayacağına dair söylentiler uzun müddettir internette dolaşıyor. TechRadar portalı ise yeni işletim sistemi ile gelmesi beklenen özellikleri listeledi.

Microsoft, Windows 12’yi geliştirmeye başladı: İşte ayrıntılar

1 hf. evvel eklendi

Ön bilgilere nazaran Windows 12’de Teams ve Skype servislerinin entegre olacağı birleşik bir uygulama yer alacak. Ayrıyeten kaynak, işletim sistemine animasyonlu duvar kağıtları üzere yeni şahsileştirme seçeneklerinin ekleneceğine inanıyor. Öte yandan Windows 12, podcast’ler oluşturmak ve akış yapmak için yerleşik uygulamalarla gelebilir. Çünkü, podcast yazılımı  MacOS‘ta 2019’da piyasaya sürülen Big Sur güncellemesidnen beri mevcut.

Samsung DeX gibisi bir özellik de gelebilir

Akış için OBS ve  Discord‘un kullanılabilirliğine karşın, bu platformların kullanıcılarının yüksek kaliteli akışları sürdürmek için ekstra efor sarf etmesi gerekiyor. Bu problemler, yeni işletim sistemiyle tam uyumlu özel yazılımla çözülebilir.

Ayrıyeten sızıntılarda, akıllı telefondan PC’ye senkronizasyon yeteneklerinin muhtemel bir genişlemesinden de bahsediyor. Samsung DeX‘i anımsatan yeni özellik, akıllı telefonunuzu yahut tabletinizi bir monitöre bağlayarak, masaüstü bilgisayara dönüştürebilmenizi sağlayacak.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Windows 12, 2025 yılında çıkabilir: İşte beklenen yenilikler

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.