Windows ve Android hala Apple’dan daha fazla güvenlik meselesine sahip

Windows ve Android yeni makus hedefli yazılım örneği konusunda Apple sistemlerinin hala çok gerisinde. Bugün bildirilen datalar Windows ve Android işletim sistemlerindeki makûs emelli yazılımların Apple sistemlerinden çok daha fazla olduğunu söylüyor.

Android 14 için seçilen tatlı ismi belirli oldu

4 gün evvel eklendi

Apple hala daha inançlı bir liman üzere duruyor

Zımnilik ve güvenlik günümüzde tüm platformlarda kıymetli bir yer tutuyor. Birçok kullanıcı kapalılık ve güvenlik konusunda berbat durumlarla karşılaşsa da, firmalar bu probleme tahliller arıyor. Tabiki evvelce bu yana Apple sistemleri ve başka işletim sistemleri ortasında büyük bir rekabet var. Geçmişte de Apple sistemlerinin daha inançlı olduğunu biliniyordu. Lakin bugünkü duruma bakıldığında Apple’ın hala çok ileride olması Windows ve Android‘in kullanılabilirliğini sorgulatıyor.

2022’nin Ocak ayında toplamda 11,4 milyon makûs emelli yazılım tespit edildi. Devamındaki aylarda sırasıyla 8,93 milyon, 8,77 milyon ve Nisan ayı prestiji ile 5,65 milyon berbat maksatlı yazılım hayatımıza girdi. Yani kullanıcılar 2022 yılının birinci dört ayında toplamda 34 milyondan fazla berbat maksatlı yazılımla tanıştı.

Platformlar ortası dağılıma baktığımızda Windows‘un 2022’de 25,4 milyon yeni makûs gayeli yazılımla karşılaştığını görüyoruz. Android ise 536.000 yeni makus emelli yazılımla çaba etti. Fakat MacOS‘a baktığımızda toplam 2.000 yeni makûs emelli yazılımla karşılaşıldığını görüyoruz. Yani Apple sistemileri ve başka sistemler ortasındaki fark çok çok fazla. Tabi burada Android ve Windows üzere sistemlerin kullanıcılarının çokluğu büyük bir etken olsa da, sayılar kabul edilebilir durmuyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Windows ve Android Apple’dan daha fazla güvenlik problemine sahip

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.