Witcher ve Cyberpunk geliştiricisi CD Projekt, Rusya’daki oyun satışlarını durduruyor

Bildiğiniz üzere ne yazık ki şu anda Rusya ve Ukrayna arasında bir savaş var. Savaş sebebiyle de birçok şirketten Rusya’ya karşı bir ambargo geldi. Geçtiğimiz saatlerde de tanınan bir oyun şirketinden misal bir atılım geldi.

CD Projekt’ten Ambargo

Geçtiğimiz saatlerde çıkan haberlere nazaran The Witcher serisi ve Cyberpunk 2077 ile tanıdığımız CD Projekt Red, Rusya ve Belarus’taki oyun satışlarını Rusya ve Ukrayna ortasındaki savaş sebebiyle durdurma kararı aldı. CD Projekt Red’in oyunları dijital platformlarda Rusya ve Belarus için satın alınamaz hale gelecek.

Teknoloji şirketlerinin Rusya’ya uyguladığı yaptırımlar

21 sa. evvel eklendi

CD Projekt ayrıyeten dijital oyun platformu GOG’un da sahibi. GOG üzerindeki tüm oyunlar da yeniden Rusya ve Belarus üzerinden satın alınamayacak. Son 12 aylık periyotta GOG üzerinde Rusya ve Belarus’tan yapılan alışveriş, toplam alışverişin yaklaşık yüzde 5’ini oluşturuyor. CD Projekt’in yaptığı açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • CD Projekt, Rusya’daki oyun satışlarını durduruyor

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.