Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor. Geriye dönük uyumluluk ile oyuncuları sevindiren Xbox, Series S’te disk girişi olmaması ile eski koleksiyonların kullanımını önemli manada kısıtlıyor. Lakin görünüşe nazaran Microsoft, bu sorunu çözmeye hazırlanıyor.

Fizikî oyunlar doğrulanıp dijital oyuna dönüştürülecek

GameRant tarafından keşfedilen Microsoft’a ilişkin patent, fizikî oyunların sahipliğini doğrulayıp dijital olarak indirilmesine müsaade veriyor. Bu potansiyel sistem ile Xbox Series S yahut Xbox One S All Digital kullanıcıları, fizikî diskler satın alıp doğrulama sürecinden geçirerek dijital olarak oyunun sahibi olabilecek.

Bu potansiyel sistemin en hoş yanı ise eski fizikî Xbox oyunları koleksiyonuna sahip Xbox Series S kullanıcılarına oluyor. Böylelikle kullanıcılar, disklerinin sahipliğini doğrulayarak Microsoft Store’dan oyunu indirip oynayabilir. Ayrıyeten kimi az durumlarda fizikî oyunlarda bulunan indirimler, Xbox Series S kullanıcılarının da işine yarayabilir.

Bu potansiyel sistemin hala cevaplamadığı birkaç potansiyel sorun da bulunuyor. Sahipliği kanıtlanan oyunlar, ikinci el olarak satılabilecek mi? Silinen oyunlar tekrar indirilmeden yine doğrulanmak zorunda mı? 2013’te Xbox One’ın çıkışı ile ikinci el oyun pazarını bitirmeye çalışan Microsoft, önemli tenkitler sonrası geri adım atmak zorunda kalmıştı. Bu nedenle potansiyel sahiplik sisteminin, tekrar ikinci el pazarının tenkitlerine açık olmaması gerekiyor. Bakalım Microsoft, Xbox Series S sahiplerini sevindirecek haberi verebilecek mi.

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Xbox Series S sahiplerini sevindirecek bir sistem yolda

About admin

Check Also

AYA NEO Slide klavyesi ile geliyor

Bilgisayar pazarında artan ilgiye istinaden üreticiler de taşınabilir Windows oyun konsollarında vites arttırıyor. AYA NEO bu yıl 3 farklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.