Xbox set üstü TV kutusu seneye çıkabilir

Bugüne kadar Xbox konseptini daima oturma odamızda ekranların altına yerleşen bir konsol olarak görmüştük. Bulut altyapılarının da gelişmesiyle Microsoft farklı donanım seçeneklerini masaya yatırdı. 

Xbox TV kutusu nasıl olacak?

Xbox konsolu bugüne kadar farklı bir donanım çatısı altına girmedi fakat birebir ağdaki harici aygıtlarda oyunu devam ettirebilme ve son olarak xCloud bulut oyunculuğu ile uyumlu aygıtlarda oynayabilme halinde karşımıza çıktı. 

Xbox Cloud Gaming, Samsung televizyonlara geliyor

1 gün evvel eklendi

Xbox yetkilileri bir akış aygıtının plan dahilinde olduğunu geçen yıl lisana getirmişti. Kaynaklar Microsoft’un set üstü TV kutusu biçiminde bir aygıt üzerinde çalıştığını tez ediyor. Bu aygıt direkt HDMI girişine takılan bir çubuk yahut kare halinde bir kutu olabilir. 

Microsoft ile Samsung’un akış uygulamasını birlikte geliştirdiği tabir ediliyor. Bu uygulamada içerik ve televizyon platformları yer alacak. Ayrıyeten Xbox Game Pass Ultimate sayesinde bulut oyun platformuna da erişim sunacak. Samsung’un yeni jenerasyon televizyonlarında bu uygulamaya yer vereceği daha evvel lisana getirilmişti. Mevcut tedarik ıstırapları nedeniyle üretimi geciken Xbox akış aygıtının en erken gelecek yıl piyasada olması bekleniyor. 
 

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Televizyonlar Haberleri
  • Xbox TV kutusu geliyor

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.