Xiaomi 12 Pro, kamera testini geçemedi: iPhone 13 Pro ve Pixel 6 Pro’ya yenildi

DxOMark uzmanları, amiral gemisi akıllı telefon Xiaomi 12 Pro‘nun kamerasını test etti. Sonuç: aygıt, birebir fiyat kategorisindeki birçok rakibinin gerisinde kalıyor.

Redmi 10A tanıtıldı: Xiaomi’nin en ucuz akıllı telefonlarından

1 gün evvel eklendi

Xiaomi 12 Pro yalnızca 131 puan alarak sıralamada birinci 10’a bile girmedi ve OPPO Find X3 Pro, Samsung Galaxy S22 Ultra, vivo X70 Pro ve vivo X50 Pro+ ile tıpkı puanı alabildi. Öte yandan 2020 yılında piyasaya çıkan Xiaomi Mi 11 Ultra ise 133 puan topladı.

Xiaomi 12 Pro’nun kamerası bekleneni veremedi

Xiaomi 12 Pro’daki kameranın avantajları ortasında hem gündüz hem de gece çekimlerinde yüksek seviyede ayrıntı yer alıyor. Ayrıyeten, akıllı telefon süratli otomatik odaklama ve yeterli bir stabilizasyona sahip. Eksileri ise gece görüntüleri, HDR ile çekim yaparken bozulmalar, yakınlaştırma kullanarak çekilen fotoğraflarda düşük kalite olarak gösteriliyor.

Karşılaştırma açısından iPhone 13 Pro, 137 puanla beşinci sırada, Google Pixel 6 Pro ise 135 puanla sekizinci sırada yer alıyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Xiaomi 12 Pro, kamera testini geçemedi: iPhone 13 Pro’ya yenildi

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.