Xiaomi 12 Ultra fiyatıyla cep yakacak: 1.000 euro konuşuluyor

Çinli üretici Xiaomi, geçtiğimiz yılın sonlarında Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12X olmak üzere üç akıllı telefon tanıtmıştı. Şirket artık de seriye Xiaomi 12 Ultra isimli yeni bir model eklemeye hazırlanıyor. Fakat çıkış tarihi şimdi netleşmiş değil.

Samsung Galaxy S22’de etraf dostu materyal kullanıldı

3 sa. evvel eklendi

Çinli toplumsal ağ Weibo da akıllı telefonla ilgili birtakım ayrıntılar ortaya çıktı. Şirkete yakın kaynaklar aygıtın 2022’nin ikinci yarısında piyasaya sürüleceğini sav ediyor. Xiaomi 12 Ultra, Pro versiyonundan daha gelişmiş ve daha kıymetli bir akıllı telefon olacak.

Snapdragon 8 Gen 2 söylentileri

Yeni model sırf Çin’de değil, Avrupa ülkelerinde de satışa sunulacak. Söylentilere bakılırsa Xiaomi 12 Ultra, üst seviye Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin geliştirilmiş bir versiyonuyla gelecek. TSMC tarafından üretilecek bu işlemci, Snapdragon 8 Gen 1 Plus yahut Snapdragon 8 Gen 2 olarak anılıyor.

Yeni amiral gemisi akıllı telefonun 5x optik zoom özellikli periskop kamera ile donatılacağına dair bilgiler de var. Xiaomi 12 Ultra’nın Çin pazarında 6.000 yuandan (940 dolar) başlayan fiyatlarla satılacağı belirtiliyor. Avrupa fiyatı daha yüksek olacak. Bu da potansiyel alıcıların 1.000 euro civarında bir fiyata hazırlıklı olmaları gerektiği manasına geliyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Xiaomi 12 Ultra fiyatıyla cep yakacak: 1.000 euro konuşuluyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.