Xiaomi 12 Ultra, Sony’nin dev sensörü IMX 800 ile gelebilir

Akıllı telefon bölümünün dev isimlerinden Xiaomi, serinin amiral gemisi olacak 12 Ultra modeli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Büyük bir kamera modülü ile gelecek yeni telefon, akıllı telefon kesiminde bir unsur imza atabilir.

Sony IMX 800 ile gelebilir

Önümüzdeki Mayıs ayında tanıtılması ve birinci olarak Çin pazarına sunulması beklenen Xiaomi 12 Ultra, Digital Chat Station’un argümanlarına nazaran Sony’nin 1/1.1 inç boyutlarında 50 MP Exmor IMX800 sensörüne sahip olacak. Bununla birlikte epeyce büyük bir boyuta sahip olan yeni sensor, daha fazla ışık kazanımı ile düşük ışık şartlarında çekim kalitesini büyük oranda yükseltecek.

Sony IMX 800 özellikleri sızdırıldı

6 sa. evvel eklendi

Paylaşılan bilgiler şimdi resmiyet kazanmamış olsa da 6,73 inç 120Hz 2K E5 AMOLED ekran, Snapdragon 8 Gen 1 ve 4.900 mAh pile sahip olması beklenen Xiaomi 12 Ultra’nın çıkışı ile birlikte akıllı telefon bölümündeki en büyük kamera sensörüne konut sahipliği yapacağını söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Xiaomi 12 Ultra bölümdeki en büyük kamera sensörü ile gelebilir

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.