Xiaomi, alışverişi kolaylaştıracak AR tabanlı bir teknoloji geliştiriyor

Günümüzde metaverse kavramının tanınan olması ile birlikte büyük şirketlerin AR ve VR bölümüne olan yatırımları devam ediyor.Bu isimler ortasından Xiaomi’nin AR (arttırılmış gerçeklik) tabanlı değişik bir teknoloji patenti ortaya çıktı. Paylaşılan bilgilere nazaran alışveriş yapan kullanıcılara kolaylıklar sağlamayı hedefleyen şirket, arttırılmış gerçeklik tabanlı bir navigasyon sistemi geliştiriyor.

Alışveriş tecrübesini arttırabilir

Patent açıklamalarında “artırılmış gerçeklik teknolojisi AR’ye dayalı bir alışveriş navigasyon tekniği, aygıtı ve sistemi” olarak belirtilen yeni teknoloji, alışveriş yapan kullanıcıların istedikleri esere navigasyon yardımı ile kolaylıkla ulaşmalarını sağlayacak. Bununla birlikte kullanıcılara farklı kolaylıklar da sunması beklenen yeni sistemin, şu an için hangi aygıtlarda kullanılacağı bilinmiyor.

Huawei’in üç boyutlu kamera teknolojisi ortaya çıktı

1 gün evvel eklendi

Patent açıklamarında yer almıyor olsa da alışveriş tecrübesini arttıracağını düşündüğümüz yeni sistem, akıllı gözlükler ile rastgele bir mağazada istenilen eserin fiyatına ve yorumlarına süratli bir göz atma fırsatı sunabilir.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Etraf Üniteleri Haberleri
  • Xiaomi AR tabanlı bir alışveriş navigasyon sistemi geliştiriyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.