Xiaomi Book S 12.4 ortaya çıktı: Snapdragon 8cx Gen 2 ile geliyor

Çinli üretici Xiaomi, birkaç yeni dizüstü bilgisayar çıkarmayı planlıyor. Kısa mühlet evvel Geekbench veritabanında 10 çekirdekli Intel Core i7-12650H işlemciyi temel alan RedmiBook Pro 15 2022 ortaya çıkmıştı. Artık ise bir öteki aygıt listelendi.

Redmi, 100 inçlik dev bir akıllı TV çıkarmaya hazırlanıyor

21 sa. evvel eklendi

Xiaomi Book S 12.4 olarak anılan modelden bahsediyoruz. Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 2 platformu ile donatılan aygıt Windows 11 Home işletim sistemini çalıştırıyor. Görünüşe bakılırsa dizüstü bilgisayar 12.4 inçlik bir ekranla karşımıza çıkacak.

En ince ve en hafif model olabilir

Çinli şirket ARM platformunu kullanmayı tercih ettiği için faal bir soğutma sistemine gerek kalmıyor. Dolayısı ile Book S 12.4, Xiaomi’nin en ince ve en hafif dizüstü bilgisayarı olabilir. Lakin işlemci seçimi performans manasında yüzleri güldürür mü bilinmez.

Snapdragon 8cx Gen 2 geçen yıl çıkış yapan Snapdragon 888‘den bile daha geride. Yani kelam konusu işlemci dizüstü bilgisayar için düzgün bir seçim üzere görünmüyor. Xiaomi’nin aygıtta neden Snapdragon 8cx Gen 3 üzere daha yeni bir platforma yer vermediği merak ediliyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Dizüstü Bilgisayarlar Haberleri
  • Xiaomi Notebook S 12.4 ortaya çıktı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.