Xiaomi’den yeni tablet geliyor: Redmi Pad 5G yolda

Tabletlere yönelik ilginin azalması birçok üreticinin bu segmentten vazgeçmesine neden olmuştu. Fakat pandemi devri ile birlikte yükselişe geçen tablet satışları kimi markaları pazara geri döndürdü. Bunlar ortasında geçen yıl Pad 5 serisini piyasaya süren Xiaomi de var.

iPad satışlarında gerileme var. Samsung ise büyüme gösteriyor

16 sa. evvel eklendi

Çinli şirket artık de Redmi markası altında bir tablet çıkarmaya hazırlanıyor. Redmi Pad 5G ismi altında pazara giriş yapması beklenen aygıtın ismi, MIUI araştırma departmanı tarafından yayınlanan bir ankette Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro ile birlikte listelendi. Ne yazık ki tabletin teknik özellikleri hakkında rastgele bir ayrıntı verilmedi.

Daha evvel söylentileri yayılmıştı

Redmi Pad 5G ile ilgili söylentiler birinci olarak 2020 yılında ortaya çıkmaya başladı. Aygıt için konuşulanlar ortasında Snapdragon 765G yonga seti, 48 megapiksel kamera, 30W süratli şarj dayanağı, 90 Hz ekran ve MIUI For Pad arayüzü bulunuyordu. Lakin tablet resmiyet kazanmadı. Tekrar gündeme gelen Redmi Pad 5G’nin ne vakit çıkış yapacağı ve nasıl özelliklere sahip olacağı belli değil.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Tablet Haberleri
  • Xiaomi’den yeni tablet geliyor: Redmi Pad 5G yolda

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.