Xiaomi’nin yeni bir kamera patenti ortaya çıktı: Gökyüzü fotoğrafçılığında fark yaratacak

Günümüzde akıllı telefonların sahip olduğu kamera sensörlerinin gelişmesi ile birlikte üreticiler taşınabilir fotoğrafçılıkta fark yaratacak farklı çekim modları üzerinde çalışmalara başladı. Bu isimler ortasına katılan ve kullanıcıların yaratıcılık seçeneklerini arttırmak isteyen Xiaomi, otomatik ‘gece gökyüzü yıldız izleri hızlandırılmış fotoğrafçılık’ isminde yeni bir kamera patenti aldı.

Xiaomi 12 Ultra’da karşımıza çıkabilir

Paylaşılan bilgilere nazaran astrofotoğrafçılıkta büyük bir sıçrayış yaratacak yeni patent, kameranın gece çekimlerinde otomatik olarak gökyüzüne odaklanmasını ve sahne için ISO, beyaz istikrarı üzere en uygun ayarların belirlenmesini sağlayacak. Bununla bir arada timelapse boyunca tıpkı pozisyondan elde edilen bilgiler ve renkler, algoritma tarafından tahlil edilerek yıldız izlerinin hızlandırılmış bir seyahatini gösteren kısa biçimli bir görüntüye dönüştürülecek.

Xiaomi yeni güneş gözlüğünü tanıttı: İşte ayrıntılar

6 gün evvel eklendi

Kısa bir mühlet evvel onaylanan yeni patentin Xiaomi aygıtlara ne vakit ekleneceği şimdi bilinmiyor lakin yakında Çin’de piyasaya sürülecek kamera odaklı Xiaomi 12 Ultra modelinin, “Yıldız İzleri” modu ile ön plana çıkacağı düşünülüyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Xiaomi’nin yeni patenti gökyüzü fotoğrafçılığını geliştirecek

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.