Xiaomi’ye şok: Hindistan’daki varlıklarına el konuldu

Bir müddettir Hindistan ve Çin ortasında devam eden tansiyon ticari hayata da direkt yansıyor. Pek çok Çinli firma ağır baskılara maruz kalıyor. Bunlardan birisi Hindistan’ın önder akıllı telefon üreticisi Xiaomi.

Xiaomi’ye şok

Hindistan’dan gelen bilgilere nazaran ülkenin düzenleyici kurumları kanunsuz para ticaretini münasebet göstererek Xiaomi’nin mahallî bankalarda bulunan toplamda 725 milyon dolarına el koydu. 

Xiaomi’dan yavaşlatma itirafı

4 hf. evvel eklendi

Döviz Değişim Kanununa muhalefet ettiği için suçlanan Xiaomi’nin Hindistan dışında bulunan 3 farklı kümeye kanunsuz bir halde döviz aktardığı belirtiliyor. Kanuna nazaran ülke içerisinde faaliyet gösteren firmalar Hindistan dışında bulunan hukuksal kişiliklere rastgele bir dövizi aktaramıyor. 

Xiaomi’nin yaklaşık 725 milyon doları telif bedeli olarak yurt dışına çıkarmaya çalıştığı tabir ediliyor. Xiaomi ise ortada bir yanlış anlaşılma olduğunu ve telif fiyatının ülkedeki Xiaomi eserlerinde kullanılan teknolojiler için ödendiğini belirtiyor. 
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Xiaomi’nin başı kaygıda

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.