Yakın dövüş Pokémon’u Azumarill Pokémon UNITE’e eklendi

Bilhassa son devirde Türkiye’ye yapılan yatırımlarla birlikte daha da tanınan hale elen Pokémon markasının son oyunlarından biri olan Pokémon UNITE’e geçtiğimiz saatlerde yeni bir Pokémon eklendi: Azumarill.

Azumarill’in temel saldırısı her üç akında bir yükseltmiş atağa dönüşüyor böylelikle önünde bulunan koni formundaki tesir alanında konumlanan rakip Pokémon’lara daha fazla hasar veriyor. Azumarill Devasa Güç yeteneğinden güç alarak tek bir rakip Pokémon’a isabet eden temel atak, hareket yahut Unite Hareketinin boşa gitme ihtimali olmadan her vakit kritik darbe olmasını sağlıyor. Lakin Azumarill tıpkı anda birden fazla rakip Pokémon’la karşı karşıya kaldığında temel taarruz, hareket yahut Unite Hareketi isabet ettirirse, bu taarruz hiçbir vakit kritik olmuyor. Azumarill’e dair tüm ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

Azumarill

Marill ve Azumarill’in Hareketleri

Su Faresi Pokémon Marill 1. ve 3. düzeylerde öğrenebildiği Toslama hareketini kullanıldığında ileri atılıyor ve yoluna çıkan tüm Pokémon’lara hasar vererek onları kısa bir müddetliğine hareketsiz bırakıyor. Bir başka öğrenebildiği özellik olan Baloncuk hareketiyle Marill, atakta bulunurken koni formundaki tesir alanında bulunan rakip Pokémon’lara baloncuklar atarak hasar veriyor ve böylelikle kısa bir müddetliğine onların hareket suratlarını düşürmüş oluyor. Ayrıyeten bu Marill’ın hareketi gerçekleştirdiği sırada sabit kalmasına gerek olmuyor ve avantaj elde ediyor.

Su Faresi Marill, 5. düzeye ulaştığında evrim geçirerek Azumarill’a dönüşüyor ve evvelki düzeylerde öğrenmiş olduğu Baloncuk hareketi Girdap yahut Su Kuyruğu hareketi olarak gelişim gösteriyor.Girdap hareketi Azumarill’ın etrafında dönüp duran dört küçük girdap yaratmasını sağlıyor. Bu girdaplardan biri rakip bir Pokémon’a çarptığında ona hasar veriyor ve Azumarill’ın SP’sini bir ölçü dolduruyor.

Pokémon GO’da Bahara Merhaba aktifliği başladı

5 sa. evvel eklendi

Şayet girdap rakip ekipteki bir Pokémon’a çarparsa Azumarill’ın SP’si daha da fazla doluyor??. Girdap hareketi geliştirilerek dolum müddeti azaltabilir ve Azumarill’ın SP’sini daha fazla doldurması sağlayabilirsiniz.

Buna ek olarak Baloncuk hareketini geliştirilerek Su Kuyruğuna dönüştürebilirsiniz. Bu hareketi kullandığınızda Azumarill’ın sıradaki üç temel saldırısının suratını ve tesir alanını arttırmış oluyorsunuz. Bu hücumlardan biri uzak aradaki bir Pokémon’a isabet ederse verdiği hasar artar, Azumarill’ın SP’sini doldurur ve isabet ettiği Pokémon’ların savunma niteliği ile kalkan tesirlerini yok sayabilir. Su Kuyruğu geliştirildiğinde, Azumarill’ın sıradaki üç temel saldırısı rakip Pokémon’lara isabet ettiğinde Azumarill’ın tüm hareketlerinin dolum müddetleri sıfırlanıyor.

7. düzeye gelindiğinde ise Azumarill’ın Toslama hareketi Sert Oyun yahut Su Vuruşu hareketlerinden birine dönüşüp gelişiyor.

Sert Oyun Azumarill’ın hareket suratını kısa bir mühlet için artırarak Azumarill’ın sıradaki temel saldırısını, menzili içindeki bir Pokémon’u gaye alarak ona atılmasını ve peş peşe darbeler vurmasını sağlayan bir atağa dönüştürüyor. Bu seri darbeler hedeflenen Pokémon’a hasar veriyor ve onun kısa bir müddetliğine akın gerçekleştirmesini engellemiş oluyor. Sert Oyun hareketi geliştirilerek dolum mühletini azaltabilir ve kullanıldığında Azumarill’ın hareket suratını daha da arttırması sağlayabilirsiniz.

Toslama hareketi geliştirilerek Sert Oyun yerine Su Vuruşuna da dönüştürülebilir. Su Vuruşu hareketi kullanıldığında Azumarill ileri yanlışsız su fışkırtır ve bu hareket rakip bir Pokémon’a isabet ettiğinde o Pokémon’un hareket suratının düşmesini sağlar. Fışkırtılan su yakında bir Pokémon daha varsa otomatik olarak ona da tesir ediyor ve bu atak isabet eden birinci Pokémon dahil toplamda üç Pokémon’a hasar verebiliyor. Su Vuruşunu geliştirerek taarruzun sekebileceği azamî maksat sayısını iki katına çıkarabilir ve isabet ettiği tüm Pokémon’lara hasar verebilirsiniz.

Azumarill’inUNİTE Hareketi Göbek Darbesi

Azumarill’ın korkusuz Unite Hareketi olan Göbek Darbesi ile rakiplerinizi artık cesurca ezebileceksiniz. Azumarill rakip bir Pokémon’a Göbek Darbesi gerçekleştirdiğinde kendi göbeğine üç defa vurarak bir kalkan oluşmasını sağlar. Azumarill bu göbek vuruşunu her yapışında SP kaybetse de bunun karşılığında saldırısı güçlenerek rakiplerinin karşısına çıkıyor. Bu vuruşun akabinde Azumarill rakip Pokémon’a gerçekleştirdiği akınla vurduğu tüm rakip Pokémon’lara hasar vererek onların etrafa fırlatmasına sebep oluyor.

Azumarill rakipleriyle sert oynamaktan kaçınmaz. Bu sayede güçlü rakiplerinizi bile yenebileceğiniz maçlara geç kalmamak için çabucak Unite Maç Komitesi’ne gidip Azumarill’ın Unite lisansını alabilirsiniz.

27 Nisan Yumurta Aktifliği

Tüm bunların yanı sıra oyun içerisinde 27 Nisan 2022 tarihine kadar sürecek olan Yumurta Aktifliği bulunuyor.  Oyuna giriş yaparak yahut oyun içindeki günlük misyonları tamamlayarak yumurta toplayabilirsiniz. Topladığınız yumurtalar karşılığında 30 Nisan 2022 tarhine kadar Holowear, Aeos jetonları ve daha fazlası üzere ödüllerle değiştirebilirsiniz.

Pokémon UNITE Games Fiyatsız 656,1 MB

Pokémon UNITE The Pokemon Company Aksiyon Fiyatsız 483M

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Yakın dövüş Pokémon’u Azumarill Pokémon UNITE’e eklendi

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.