Yemeksepeti, YEBO ile otonom teslimata başlıyor


Yemeksepeti yeni hizmeti YEBO’yu (Yemek Robot) duyurdu.YEBO ile elektrikli ve otonom robot araçlarla yemek teslimatı başlıyor.

YEBO için yerli teşebbüs Delivers.ai ile iş birliği yapıldı. Şirketin otonom araçları ve yapay zeka teknolojisi kullanılarak paketler müşterilere ulaştırılacak. YEBO birinci olarak İstanbul Caddebostan’da hizmet verecek.

Caddebostan’da sipariş veren kimi müşterilere test emeliyle YEBO seçeneği sunulmaya başlandı. Yemeksepeti grubu, bölgedeki sipariş veren kullanıcılara YEBO’yu deneyimleme seçeneğini teklif ediyor. Yemeksepeti’nin otonom gönderim teklifini kabul eden kullanıcılara e-posta üzerinden bir kod gönderiliyor. Eş vakitli olarak YEBO, ilgili restorandan aldığı siparişi kullanıcı adresine götürüyor. Kullanıcı, YEBO üzerindeki sisteme kodu girerek siparişine süratle ve itimatla ulaşıyor.

Boston Dynamics’in otonom robotu Spot, Tüpraş’ta işe başladı

2 ay evvel eklendi

Yemekleri sıcak tutuyor

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran YEBO’ların haznesi özel materyaller ile tasarlandığı için yemek sıcaklığını uygun düzeyde tutmayı sağlıyor. Değiştirilebilir batarya sistemi sayesinde aracın şarj olmasını beklemeden sırf bataryayı değiştirerek operasyonların kesintisiz sürmesini sağlıyor. 15 cm yüksekliğe kadarki kaldırımları tırmanabiliyor. Büsbütün otonom olarak hareket eden YEBO’lar gereksinim duyulduğu vakit uzaktan manuel olarak denetim edilebiliyor.

Yemeksepeti YEBO, 5 Mayıs 2022’den itibaren İstanbul Caddebostan’da hizmet verecek. Vakitle Türkiye’nin farklı bölgelerine yayılacak.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Yapay Zeka Haberleri
  • Yemeksepeti YEBO ile otonom teslimatlar Mayıs’ta başlıyor

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.