Yeni 2022 Mazda CX-60’ın tanıtılacağı tarih belirli oldu


Mazda, Avrupa’da satışa sunacağı yeni SUV modeli CX-60’a ait bir ipucu görüntüsü paylaştı. Şarj edilebilir hibrit (PHEV) sisteme sahip olacak 2022 Mazda CX-60’ın 8 Mart’ta resmi olarak tanıtılacağı açıklandı.

Yeni CX-60, Japon üreticinin 2022 ve 2023’te piyasaya süreceği dört SUV modelden biri ve şirketin Avrupa’daki birinci PHEV modeli olacak. Bu görüntüden evvel yeni SUV’un dizaynını gözler önüne seren fotoğraflar sızdırılmıştı. Paylaşılan resmi görüntüye baktığımızda, tasarım ayrıntılarının fotoğraflarla uyumlu olduğunu görüyoruz.

Yeni CX-60 PHEV, 300 beygir güç sunacak

2022 Mazda CX-60’ın ön kısmındaki aydınlatmalar dikkat çekiyor. Çünkü LED gündüz farlarının, kalın çerçeveyi de geçerek panjurun içine kadar uzandığını görüyoruz. Panjurun etrafında parlak siyah çerçeve bulunuyor. Tamponun kenarlarında da üçgen biçimli hava girişlerini görebiliyoruz ki, bu ayrıntı da fotoğraflarla uyumlu. Aracın silüeti ise başka Mazda modellerinden pek farklı değil.

Yeni DS E-Tense Performance konsepti dizaynıyla göz dolduruyor

6 sa. evvel eklendi

Yeni CX-60’te bir elektrik motoru ve 2.5 litre dört silindirli akaryakıtlı üniteyi bir ortaya getiren PHEV sistem bulunacak. Bu kombinasyonun toplamda 300 beygir güç sunacağı dışında şimdi resmi bir bilgi yok. Öte yandan PHEV versiyonun dört tekerlekten çekişli olacağını düşünmek yanlış olmaz. Kaputun altındaki öbür seçenekler ise 48V hafif hibrit dayanağına sahip yeni Skyactiv-X ve Skyactiv-D üniteler olacak.

Avrupa’da yeni Mazda CX-60’ı üç sıra koltuklu CX-80 izleyecek. Kuzey Amerika’da ise daha büyük bir ikili, CX-70 ve CX-90 modelleri piyasaya sürülecek. Bu dört model 2022 ve 2023 yıllarında satışa sunularak Mazda’nın global SUV yelpazesini genişletecek.

Aşağıdaki galeride daha evvel sızdırılan fotoğrafları ve görüntüden kesitleri inceleyebilirsiniz:

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Yeni 2022 Mazda CX-60’ın tanıtılacağı tarih aşikâr oldu

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.