Yeni Call of Duty remasterları yolda: World at War geri dönüyor

Call of Duty serisi, neredeyse 20 yılı aşkın bir müddettir oyun dünyasında ses getiriyor. Çağdaş Warfare, Çağdaş Warfare 2 ve Black Ops 2 üzere oyunlarla önemli manada beğenilen olmuş seri, son yıllarda popülerliğinde farklı adımlar attı. Bu kadar uzun vakittir varlığını sürdürmesine karşın, Call of Duty serisi sırf 2 adet yenilenmiş(remastered) versiyona kavuştu. Lakin gelen bilgilere nazaran bu değişecek.

Call of Duty 2 ve Call of Duty: World at War geri dönüyor

Activision, bugüne kadar sırf Çağdaş Warfare Remastered ve Çağdaş Warfare 2: Campaign Remastered ile karşımıza çıktı. Birçok hayran Çağdaş Warfare 3’ün de yenilenmiş versiyonunu görmek istiyordu fakat Activision, bu türlü bir projenin olmadığını açıklamıştı. Lakin Activision, remaster projelerine devam ediyor. Call of Duty sızıntıları ile bilinen @RalphsValve, Activision’ın birden fazla Call of Duty remasterı üzerinde çalıştığını söz etti. Activision, yenilemek için ise Call of Duty 1, Call of Duty 2 ve Call of Duty: World at War’ı düşünüyor.

Call of Duty’nin 2022 sonunda çıkaracağı Çağdaş Warfare II’den sonra 2023 yılında bir Call of Duty gelmeyeceği söyleniyor. Activision ise Call of Duty’ler ortası boşluğu doldurmak için bu türlü bir strateji düşünüyor.

Call of Duty Çağdaş Warfare Remastered Nintendo Switch’e gelebilir

RalphsValve, yenilenmiş Call of Duty’ler hakkında konuşmaların Activision’da sürdüğünü ve seçeneklerden birinin ise Çağdaş Warfare Remastered’ın geriye uyumluluk ile yine canlandırılması olduğunu belirtti. Activision, bu türlü bir durumda Çağdaş Warfare Remastered’ı Nintendo Switch’e getirmeyi de planlıyor. Nintendo platformu, Call of Duty Ghosts’tan beri bir Call of Duty oyunu ile buluşmadı. Bakalım Çağdaş Warfare 2022 sonrası Call of Duty nasıl bir form alacak.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Call of Duty, daha fazla eski oyunu yenileyerek satışa sunacak

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.