Yeni DS 9 Sedan Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri

DS Automobiles’in sedan modeli DS 9, Türkiye yollarıyla buluşuyor. DS 9, markanın karakterini yansıtan tasarımı, üst düzeyde konfor sunan iç yer özellikleri ve sahip olduğu teknolojilerle rakiplerinden ayrılıyor. Ülkemizde Performance Line, Rivoli+ ve Opera donanım düzeyleriyle tercih edilebilen DS 9’un fiyatı 1.320.800 TL’den başlıyor.

DS 9, sahip olduğu boyutlarla hem şoför hem de yolculara iç yerde eşsiz bir konfor alanı sunuyor. 4,93 metre uzunluğa, 1,93 metre genişliğe ve 1,46 metre yüksekliğe sahip olan DS 9, sınıfında benzerine az rastlanır 2,9 metrelik aks arasıyla art kısımdaki yolculara büyük bir ömür alanı sağlıyor. Modelin bu boyutları ayrıyeten, daha dinamik ve şık bir dizayna da imkan tanıyor.

Yeni 2022 DS 9 fiyat listesi

Versiyon Fiyat
Performance Line 1.320.800 TL
Rivoli+ 1.400.100 TL
Opera 1.500.200 TL

Lüks ve konforlu iç yer

DS 9’un tüm donanım seçeneklerinde standart olarak sunulan açılır cam tavan, kabin içindeki ferah ortama katkı sunarken, 510 litrelik hacme erişim sunan standart donanım kapsamındaki elektrikli bagaj kapağı ve eller hür bagaj erişimi konfora verilen kıymeti gösteriyor. Otomatik anahtarsız giriş sisteminin sürücüyü tanıyarak arabaya yaklaştığında kapalı kapı kollarını şık bir şov ile açığa çıkarması ve o sırada ön ve art aydınlatma kümelerinin yanı sıra DS Fenerleri’nin karşılama seremonisine katılması, arabaya erişimi heyecan verici bir tecrübeye dönüştürüyor.

Apple CarPlay ve Android Auto dayanağına sahip 12 inçlik merkezi medya ekranı, çözünürlüğü, süratli yansıları ve pratik arayüzüyle üst seviye akıllı telefon tecrübesinin arabada yaşanmasını sağlarken, 12 inçlik dijital gösterge paneli varlıklı ferdileştirme seçenekleriyle sınıfının referans noktasını oluşturuyor.

Renault, hidrojenle çalışan bir konsept araba tanıtacak

1 gün evvel eklendi

Tüm donanımlarda standart olarak sunulan, itibarlı bir sedanın sessiz konforunu bir Grand Touring Coupé’nin dinamikleriyle birleştiren ve her tekerleğin taban bozukluklarındaki hareketinin bağımsız biçimde denetim edilmesine imkan sağlayan DS ACTIVE SCAN SUSPENSION kamera dayanaklı süspansiyon sistemi eşsiz bir sürüş konforu sunuyor. Bunun yanında yarı otonom sürüş imkanı sunan DS DRIVE ASSIST, park yeri tespiti de yapabilen otonom park yardımcısı DS PARK PILOT üzere daha birçok üst düzey teknoloji yer alıyor.

Mutlak bir konfor ve dinginlik içerisindeki seyahatlerin, DS markasının dinamik dinginlik taahhüdüne uygun gerçekleşebilmesi için DS 9, Puretech 225 isimli 1,6 litre turbo beslemeli 225 BG ve 300 Nm azami tork sunan motor seçeneği ile piyasaya sunuluyor. 0-100 km/saat hızlanmasını 8,1 saniyede tamamladıktan sonra elektronik olarak sonlandırılmış 236 km/saat azami sürate kadar sekiz ileri oranlı EAT 8 tam otomatik şanzımanının pürüzsüz ve süratli vites geçişleri eşliğinde istekli bir halde hızlanan DS 9, karma şartlarda 5,7 lt/100 km yakıt tüketimi ile aerodinamik dizaynının karşılığını veriyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Yeni 2022 DS 9 Sedan Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.