Yeni GSM operatörü NETGSM hizmet vermeye başlıyor

Yaklaşık 5 sene evvel “Türkiye’nin dördüncü taşınabilir operatörü geliyor” başlıklı haberlerle gündeme gelen NETGSM sonunda taşınabilir hizmet vermeye başlıyor. NETGSM, Mart ayı prestijiyle taşınabilir abone alımına başlayacak ve 0510 22X XXXX numaraları ile hizmet verecek.

Turkcell 2021 yılı finansal ve operasyonel sonuçları

2 gün evvel eklendi

Turkcell şebekesini kullanacak

NETGSM, Türk Telekom çatısı altında hizmet veren BİMcell, Pttcell, GS Mobile, Fenercell üzere operatörlerden farklı olarak NETGSM, Turkcell’in çekirdek altyapısını kullanıyor. Şebeke üzerindeki testler başladı.

NETGSM bugüne kadar sabit telefon hizmeti alanında hizmet veriyordu. VoIP ve SMS abone sayısı 200 bine yaklaştı. Mart ayı prestijiyle taşınabilir abone alımına başlayacak. Bilhassa M2M ve IoT kullanımını hedefleyecek.

NETGSM’in İdare Şurası Lideri Adem Öcal, Turkcell şebekesinin kullanılmasıyla ilgili olarak, “NETGSM yahut mvno, kıt kamu kaynağı olan GSM için tahsis edilen frekansları yayan baz istasyonlarını, kirasını vererek öbür taşınabilir operatörlerle ortak kullanan taşınabilir operatördür ve işletmesel manada onlardan farkı yoktur. Mart ayı prestijiyle da GSM abonesi almaya başlayacağız.” diye konuştu.

Abonelikler internet üzerinden başlatılacak

NETGSM’in İdare Heyeti Lideri Adem Öcal, BTK’ye gerekli müracaatları yaptıklarını, abonelikleri elektronik ortamda alacaklarını alacaklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Diğer operatörlere nazaran biz, yapacağımız katma bedelli kampanyalarla fark yaratacağız. Hayatımızı kolaylaştıran, konforunu artıran tüm kesimlerde Makinalar Ortası Bağlantı (M2M) ve objelerin interneti (IoT), taşınabilir uygulamalar, denetim sistemleri üzere teknolojik yazılım ve donanımsal eserler olarak tanımlanan katma kıymetli hizmetler, yapay zekayla kısa mühlet içinde yaşantı formumuzda, eğitimden iş hayatımıza esaslı değişikliklere sebep olacak. Hasebiyle bu eserlerin uygulamasında kullanılacak irtibat alt yapılarına hızlı/esnek karşılık vereceğiz.”

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • NETGSM ne vakit açılacak?

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.