Yeni Kia Sportage Türkiye fiyatı aşikâr oldu!


Çok yakında Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanan yeni 2022 Kia Sportage fiyatı belirli oldu. Fiyat listelerine baktığımızda başlangıç fiyatının 829.900 TL olduğunu görüyoruz. Arabanın vergisiz fiyatı 390 bin TL düzeyinde.

Yeni kasa Kia Sportage Türkiye’de 1.6 litre akaryakıtlı motorla tercih edilebilecek. Geçtiğimiz yılki tanıtımda kelam konusu motorun hafif hibrit takviyesine sahip olduğu belirtilmişti. 2022 Kia Sportage, donanım düzeyi olarak Elegance Konfor ve Prestige olmak üzere iki seçenekle sunulacak. Her iki seçenekte de motor, DCT şanzımanla kombine edilmiş.

2022 Kia Sportage fiyat listesi

Versiyon Donanım Fiyat
Yeni Sportage 1.6L 150 PS DCT Elegance Konfor 829.900 TL
Yeni Sportage 1.6L 150 PS DCT Prestige 919.900 TL

Yeni Kia Sportage’ın ayrıntılı donanım listesi şimdi muhakkak değil. Tanıtıma yakın bu bilgileri de öğrenebileceğiz. 2022 Sportage’ın mart ayında Türkiye yollarında olması planlanıyor.

Öte yandan, yeni Sportage’ın daha çağdaş bir dizayna geçiş yaptığını görüyoruz. 4515 mm uzunluk ve 2680 mm aks arası ile selefinden her iki manada da (sırasıyla 30 mm ve 10 mm) daha uzun bir araç olmuş. Bumerang formlu LED gündüz farları ve matrix LED aydınlatmaları ile dikkat çeken modelin iç yerinde da 12,3’er inçlik TFT LCD ekranlar bizleri karşılıyor.

Kia’nın K3 platformu üzerine geliştirilen SUV rijit ve hafif yapısının yanı sıra uygunlaştırılmış yol tutuş kabiliyetiyle dikkat çekiyor. Sürüş asistanları tarafındaysa ileri çarpışmadan kaçınma asistanı ve navigasyon bilgisinden faydalanan adaptif sürat sabitleme sistemi üzere gelişmiş özellikler karşımıza çıkıyor. Öte yandan yoldaki sürat ikazlarını takip eden akıllı sürat asistanı da özellikler ortasında.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Yeni Kia Sportage Türkiye fiyatı muhakkak oldu!

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.