Yeni sensörlü Galaxy Watch 5 serisi Ağustos ayında tanıtılabilir

Samsung’un sevilen akıllı saat serisi Galaxy Watch, Ağustos 2021’de tanıtılan Galaxy Watch 4 ile Tizen işletim sistemini geride bırakıp Wear OS’a geçmişti. Sıhhat ve fitness araçları ile Galaxy Watch 4 serisi epeyce beğenilmişti. Samsung, bu sene Ağustos ayında Galaxy Watch serisinin sonraki modelini duyurmayı planlıyor.

Galaxy Watch 5 beden sıcaklığını ölçebilir

Akıllı saatlerdeki en değerli araçlar olan sensörler, yıllar geçtikçe artıyor. Samsung ve Apple’ın bir müddettir akıllı saatlerine beden sıcaklık ölçmesi için termometre eklemeye çalıştığı biliniyordu. Beden hareketi, dışarı sıcaklık ve güneşten gelen ısıdan ötürü geliştirilmesi sıkıntı olan teknoloji, sonunda hazır olmuş olabilir. ETNews’dan gelen habere nazaran Samsung, COVID-19’un giyilebilir teknolojilere olan tesirinden ötürü Galaxy Watch 5’e termometre ekleyecek. Samsung’un akıllı saatlerindeki termometrenin ayrıntıları bilinmese de beden sıcaklığının “mümkün olduğu kadar doğru” ölçüleceği belirtilmiş.

Termometreli Galaxy Buds da yolda olabilir

Ayrıyeten gelen bilgilere nazaran Samsung, Galaxy Buds için kızılötesi bir termometre geliştirmiş durumda. Prototipi tamamlanan Galaxy Buds’ın çıkışı için Samsung kesin bir karar vermiş durumda değil ve potansiyel çıkış tarihlerini pahalandırıyor. Görünüşe nazaran Samsung, giyilebilir teknoloji aygıtlarını sıhhat ve fitness alanında geliştirmeye devam edecek. Galaxy Watch 5 serisinin Ağustos ayında düzenlenecek Unpacked aktifliğine Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • Galaxy Watch 5 serisi Ağustos ayında tanıtılacak

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.