Yenilenmiş akıllı telefon satışları %15 arttı: Apple pazar önderi

Analistlere nazaran, geçen yıl Apple yenilenmiş telefon satışlarında pazar başkanı oldu. Ayrıyeten, 2021’de yenilenmiş akıllı telefonlar için global pazar, yeni akıllı telefon pazarından daha süratli büyüdü.

Apple, iPhone 14 ekran tedariği için BOE ile anlaştı

1 sa. evvel eklendi

2021 yılında global olarak, yenilenen akıllı telefonların hacmi yıllık bazda %15 arttı. Karşılaştırıldığında, yeni akıllı telefonların sevkiyatları yıllık bazda yalnızca %4,5 arttığı görülüyor. Counterpoint Research analistleri, yeni akıllı telefonların her yıl daha değerli hale geldiğini ve bu nedenle alıcıların yenilenmiş modelleri seçme mümkünlüğünün daha yüksek olduğunu belirtiyorlar.

Yenilenmiş telefon fiyatları da yükseliyor

Yenilenmiş telefonlara olan talebin artmasıyla birlikte, bu aygıtların ortalama satış fiyatları da yükseldi. Analistler, yenilenmiş akıllı telefon pazarının gelecek yıllarda büyümeye devam edeceğinden emin. Yenilenmiş telefon satışlarında Apple’ın akabinde Samsung‘un geldiği belirtilirken satış sayıları ise paylaşılmadı.

Bu pazarın büyümesinin ana nedenlerinden biri de mobil aygıtların tamiratı ve onarımı ile ilgilenen şirket sayısındaki değerli artış olarak gösteriliyor. Ayrıyeten, farklı ülkelerin maddelerinin akıllı telefon üreticileri üzerinde baskı oluşturduğunu ve onları eserlerini daha sürdürülebilir hale getirmeye zorladığına da dikkat çekilmiş.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Yenilenmiş akıllı telefon satışları %15 arttı: Apple pazar önderi

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.