Yerli siber güvenlik şirketi Malwation 45 milyon TL yatırım aldı

Yerli siber güvenlik şirketi Malwation, geçtiğimiz günlerde 45 milyon TL yatırım aldı. Malwation, 45 milyon TL değerleme ile melek yatırımcı olan Zaid Al-Aifari ve Ali Beyatlı’dan tohum devam yatırımı aldı. Daha evvel de Şubat 2021’de 7 milyon TL değerleme ile tohum yatırımı almıştı.

Yerli teşebbüs Malvation, Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’da faaliyet gösteriyor. Ziyanlı yazılım tahlili alanında teknolojiler geliştiriyor. Şirket, aldığı yeni yatırım ile geliştirdiği eserlerinin ferdi ve orta ölçekli şirketlerin de kullanabileceği SaaS versiyonlarını kullanıcılara sunacak. Ayrıyeten yurt dışı operasyonlarını büyütecek.

Octo ziyanlı yazılımı SMS yönlendirebiliyor

4 sa. evvel eklendi

Şirketin geliştirdiği Malwation AIMA isimli yazılım, malware sandbox ortamını ve interaktif tahlil alanını tek çatı platform altında sunuyor. Bu platform ile kullanıcılar kuşkulu evrakların davranışsal tahlilini, ziyanlı aktivitelerin sınıflandırılmasını ve ayrıntılı raporlanmasını külliyen otomatize formda gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıyeten Malwation’un bu çatı platform içerisinde birçok küresel firma ile teknolojik partnerliği bulunuyor. Bu sayede şirketlerin siber güvenlik takımları, AIMA (Automated / Interactive Malware Analysis) eserini kendi ortamlarında bulunan başka siber güvenlik eserlerine entegre formda kullanabiliyorlar. Otomatik sürdürülen bu süreçler haricinde olay müdahale takımları AIMA platformunu interaktif formda de kullanarak ziyanlı yazılım tahlil ve müdahale süreçlerini çok daha süratli gerçekleştirebiliyorlar.

Şirketin öteki eseri Malwation MSP (Malware Simulation Platform), kurumların siber güvenlik mimarilerinde büyük yatırım yaptıkları uç nokta güvenlik eserlerinin (Antivirus, EDR) en sıkı şartlarda test edilebilmesi için dinamik olarak ziyanlı yazılım simülasyonları üretebilecekleri bir platform sunuyor. Bu sayede en yanlışsız eseri seçebilmelerini ve muhtemel akın durumlarına karşı donanımlı olabilmelerini sağlıyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Siber Güvenlik Haberleri
  • Malwation 45 milyon TL yatırım aldı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.