Yonga dizayncıları inanılmaz gelirler elde ediyor

Global çip krizine karşın yonga eserlerine olan inanılmaz talep bölüm oyuncularının gelirine gelir katıyor. Hem dizayncılar hem de dökümcüler geçen yıl beklentilerin çok üzerinde gelir elde etmeyi başardı.

Yonga dizayncıları coştu

Yapılan kesim araştırmasına nazaran geçen yıl tasarım pazarı geçen yıl 127 milyar dolar gelir elde etti ve yüzde 48 artış ile rekor kırdı. Yalnızca tasarım araştırmaya dahil edildiği için dal oyuncuları farklılaşıyor.

TSMC rekor siparişler alıyor

2 gün evvel eklendi

Tasarım kesiminde önder Qualcomm geçen yıl 29.3 milyar dolar gelir elde ederken yüzde 51 artış yaşadı. Nvidia yüzde 61 artış ile 24.8 milyar dolar gelir elde ederken Broadcom ise 21 milyar dolar ile yüzde 18 artış yaşadı.

Bu noktada ilişki yongaları geliştiren şirketlerin biraz daha öne çıktığı görülüyor. Broadcom, MediaTek, Qualcomm toplamda yüzde 70 civarında bir hisseye ulaşmış durumda. İvmenin bu yıl da giderek yükselmesi bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Qualcomm dizaynda başkan

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.