YouTube, görüntülerden klip alarak Shorts içeriğine eklemeye imkan tanıyacak

YouTube Shorts içeriği üreticileri, öbür bir kullanıcının YouTube görüntüsünden yahut Shorts görüntüsünden belli müddete kadar anları kırparak yeni bir içerik oluşturabilecek. İçerik üreticileri isterlerse kendi görüntülerini, diğer bir kullanıcı tarafından Short içeriği için kullanılabilmesini kapatabilecek.

Görüntülerden kısımlar kırparak Shorts oluşturma

YouTube, Shorts’a yeni bir özellik ekliyor. Daha evvel diğerlerine ilişkin görüntüden sadece ses klipleri alınmasına imkan tanıyan YouTube Shorts artık bunu 1 ila 5 saniyelik kısımlara genişletiyor. Shorts içerik üreticileri, desteklenen bir görüntüye giderek Oluştur seçeneği üzerinden özelliğe erişim sağlayabilecek.

Öbür bir görüntüden klip içeren Shorts görüntüleri, otomatik olarak orjinal görüntüye atıf içerecek. Görüntülerinden kısımlar kırpılmasını istemeyen kullanıcılar, YouTube Studio üzerinden bu özelliğin kullanımını kapatabilecek.

Öbür bir görüntüden klip alabilme özelliği, önümüzdeki haftalarda iOS kullanıcıları için kullanılabilir olacak ve yıl içerisinde Android kullanıcılarına genişletilecek.

DuckDuckGo’nun kapalılık odaklı tarayıcısı macOS için yayınlandı

1 gün evvel eklendi

YouTube Shorts görüntüleri şimdiye kadar sadece taşınabilir uygulamalarda görüntülenebiliyordu fakat platform, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde web ve tablet kullanıcıları için de faal hale getirileceğini duyurdu.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • YouTube Shorts, görüntülerden klipler alınmasına imkan tanıyacak

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.