YouTube, podcast içerik oluşturucularına 300 bin dolara varan teklifler veriyor

Podcast’lere yapılan yatırım gün geçtikçe artıyor. Birçok platform gerçekleştirdiği yatırımlarla podcast pazarında rakipleriyle rekabette öne çıkmak istiyor. Gelen yeni bilgilere YouTube da podcast’ler üzerinde kelam sahibi olmak için çalışıyor. Platform, podcast yayıncılarına ve podcast ağlarına 300.000 dolara kadar ‘hibeler’ sunuyor.

YouTube’dan podcast atılımı

Amazon, Apple ve Spotify üzere podcast pazarının öncüleriyle rekabet etmek isteyen YouTube, yeni teşviklerle bunu başarmak istiyor. Bloomberg tarafından edinilen bilgilere nazaran platform, kişisel gösteri yaratıcılarına 50 bin dolar ve podcast ağlarına 200 bin dolar yahut 300 bin dolar teklifler sunuyor.

Twitch, sıklıkla yanlış bilgi paylaşan yayıncıları yasaklayacak

17 sa. evvel eklendi

YouTube, bu teşebbüsüyle platformdaki podcast sayısını artırabilir. Platform ayrıyeten art planda ses çalma özelliğinde Kanada’daki kullanıcılar için premium hesaba sahip olma koşulunu kaldırdı. Şirketin global olarak bu türlü uygulamaya gitmesi podcast dinlenmelerine katkı sağlayabilir.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • YouTube, podcast üretimi için 300 bin dolara varan hibe veriyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.