YouTube Shorts tabletlere ve webe geliyor

TikTok fırtınası ile birlikte platformuna misal bir özellik eklemeye karar veren firmalardan YouTube, bir müddettir Shorts ismiyle bu özelliği kullanıcılarına sunuyor. Kıymetli bir muvaffakiyet yakalayan YouTube Shorts yakında tabletlere ve webe geliyor. 

YouTube Shorts tabletlerde

YouTube kullanıcılarının kısa görüntü klipler oluşturabildiği YouTube Shorts özelliği Ocak ayı itibariyle 5 trilyon toplam görüntülemeye ulaşmıştı. Yüklü olarak akıllı telefonlardan erişilen Shorts yakın vakitte tabletlere ve webe açılacak. 

YouTube Shorts, görüntülerden klipler alınmasına imkan tanıyacak

3 gün evvel eklendi

Hali hazırda makul bir kullanıcı kümesi ile testleri devam eden güncelleme ile birlikte YouTube tablet ve web uygulamasına Shorts sekmesi eklenmiş olacak. Ayrıyeten ana sayfa tekliflerinde de Shorts seçkileri gösterilecek. Bilhassa Galaxy Z Fold üzere katlanabilir telefonlarda Shorts sekmesi yer almıyordu.

Shorts güncellemesi önümüzdeki haftalarda iPadOS ve Android tabletler için dağıtıma başlayacak. Web tarafında ise yavaş yavaş dağıtım başladı. Diğer görüntülerden klipler ekleme özelliği ise yeniden önümüzdeki haftalarda iPad modellerinde kendisine yer bulacak. Android tabletlere ise daha sonraki periyotta gelecek.
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • YouTube Shorts kapsamı genişliyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.