YouTube’un transkripsiyon özelliği Android uygulamasına geliyor

Bir mühlet evvel masaüstü sürümde transkripsiyon özelliğini kullanıma sunan YouTube, özelliği Android uygulamasına da getiriyor. Özellik, müddet bazlı altyazılarla kullanıcıların görüntüde ilgilendikleri kısma metin üzerinden süratli bir formda gitmelerine imkan tanıyor.

Yaygın kullanıma sunulmadı

YouTube‘da görüntü müddetlerinin artmasıyla bir arada, bir görüntü içerisinde kullanıcıların ilgilendikleri kısımları bulması da zorlaşmaya başladı. Bu durumla bir arada platform, içerik oluşturucuları görüntüleri başlıklara nazaran ayırabilme özelliğini sunmuştu. Ayrıyeten, kullanıcıların tam olarak istedikleri kısma gidebilmeleri ismine mühlet bazlı altyazıları da platforma ekledi.

Şimdiye kadar masaüstü sürümde yer alan bu altyazı özelliği artık muhakkak Android aygıtlarda da kullanılabilecek. Genel olarak masaüstü ile misal bir görünüme sahip lakin taşınabilir uyumlu bir kullanıcı arayüzü yer alıyor.

Google, arama sonuçlarında araç reklamları göstermeye başlıyor

1 gün evvel eklendi

Özellik, şu an için sadece muhakkak Android aygıtlarda kullanılabiliyor. Yaygın kullanıma ne vakit sunulacağına bir vakit çizelgesi bulunmuyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • YouTube’un transkripsiyon özelliği Android uygulamasına geliyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.