Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in sinema ve oyun hakları açık arttırmaya çıkıyor

Usta müellif J.R.R Tolkien‘in yarattığı Orta Dünya elbet cümbüş dünyasının en büyük markalarından birisi. Bilhassa Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in büyüklüğü tartışılmaz durumda. Bu biçim markaların sinema ve oyun hakları da birebir formda bir epey kıymetli oluyor. Geçtiğimiz saatlerde de enteresan bir haber çıktı.

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in Hakları Satılıyor

Variety’nin haberine göre The Saul Zaentz Company elinde bulundurduğu Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in oyun ve sinema haklarını satışa çıkartıyor. Son değerlemelere bakılarak bu satışın 2 milyar dolar getireceği iddia ediliyor. Bu muahede Yüzüklerin Efendisi ve Hobbt dışında hudutlu bir biçimde de olsa Tolkien’in vefatından sonra yayınlanan The Silmarillion ve Bitmemiş Hikayeler’in haklarını da içeriyor.

Star Wars dizisi Obi-Wan’ın yayın tarihi açıklandı

1 sa. evvel eklendi

Bildiğiniz üzere 2 Eylül 2022’de Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi yayınlanacak. Yani bu satış için aslında zamanlama çok uygun ve şimdi Amazon’dan resmi bir şey duymasak da Amazon’un en büyük adaylardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu olayların sonunda neler olacak bilemiyoruz fakat Orta Dünya’ya ilişkin eserlerin yeniden ağır bir formda hayatımıza girecek üzere durduğunu söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Sinema ve Dizi Haberleri
  • Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in sinema ve oyun hakları satılıyor

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.