Zoom, hareket tanıma özelliğini masaüstüne getirdi

Zoom, yeni güncellemesiyle toplantı iştirakçileri tarafından yapılan görsel hareketleri tanıma ve bunlara reaksiyon verme yeteneğini daha erişilebilir hale getiriyor. Hareket tanıma özelliği, kullanıcıların bir yansıyı aramalarına gerek kalmadan el hareketleri ile toplantıdaki öbür bireylere reaksiyon gönderebilmeyi mümkün kılıyor.

Şimdilik iki reaksiyon yer alıyor

Hareket tanımayı aktifleştirmek için bir toplantı sırasında Daha Fazla düğmesi üzerinden Toplantı Ayarları düğmesine dokunmak gerekiyor. Hareketler kısmının altında, şu an için “El Kaldır” ve “Beğenme” olmak üzere iki reaksiyon seçeneği yer alıyor. Seçeneklerin yanlarındaki düğmelerden reaksiyonlar etkinleştirilebiliyor.

Özellik, geçtiğimiz yaz iPhone ve iPad uygulamaları için Zoom’da bulunuyordu lakin yeni güncelleme artık özelliği masaüstüne de getirdi. Hareket tanımaya erişebilmek için platformun 5.10.3 yahut üzeri bir sürümü gerekiyor.

Fitbit’in AFib algılama algoritması FDA’dan geçti

1 gün evvel eklendi

Zoom, hareket tanımayı daha erişilebilir hale getirmenin haricinde Whiteboard‘u bir toplantı aracı olmaktan çıkararak farklı bir özellik olarak sunmaya başladı. Kullanıcılar, Whiteboard’u dijital bir tuval olarak kullanabilecekler.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Başka Yazılım Haberleri
  • Zoom, hareket tanıma özelliğini masaüstüne getirdi

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.